Enter your email address:

   
   
Нові дикі апетити митниці: ціни в магазинах знову виростуть

Ви ще дивуєтеся, чому ціни в магазинах непропорційно високі по відношенню до ваших зарплат? А зовсім скоро ціни можуть бути ще вище. І ось чому.

Про це пише facenews.ua.

ДФС підняла індикативні ціни для імпортних товарів. За деякими групами товарів - в 2,5-3 рази. Як результат - розмитнення зупинилося. Ця ситуація триває вже кілька тижнів: «експеримент» фіскалів торкнувся великих торгових мереж, в тому числі «Ашан», «Епіцентр», весь легпром.

Що маємо на сьогодні? У 2019 року у воюючій країні влада впроваджує нові-старі схеми, щоб наповнити державний бюджет, замість того, щоб реально розвивати економіку.

Що таке індикативні ціни, і чим небезпечне для бізнесу, простих громадян і економіки країни їх підняття в рази? Держава Україна визначає, за якою ціною які товари можуть бути реально придбано за кордоном, тому розмитнення в Україні здійснюється за цінами не нижче цих індикативних. Виходячи з цього - вищий податок. І щоб покрити витрати бізнесу - на прилавки товар потрапить за завищеною вартістю.

Ще 16 січня Лілія Головко, член Громадської ради при ДФС України, попередила підприємців: «Якщо ви поступіитеся цей раз, то индикатив в таблиці буде все вище і вище. У вас є ваші контракти і є зобов'язання, на тому і стоїмо, об'єднуємось».

Також вона закликала зупинити розмитнення імпорту:

«Керівництву ДФС наплювати, що підвищення митної вартості відіб'ється на роздрібній ціні товару і ляже на плечі простого українського покупця, якому «дуже добре» зараз живеться! Моя пропозиція - вантажі не оформляти, повернути назад або вивантажити на СТЗ (склад тимчасового зберігання). Зрештою, у вас є 10 днів, використовуйте їх з толком».

Ті, хто піднімають вартість товару, оформляються. Хто не згоден з нововведеннями митниці - контейнери з товаром продовжують стояти. Перелік документів - навіть якщо це прямі контракти, підтверджені довідками торгово-промислових палат країн, де товар закуповувався - митниця до уваги не бере. Їх мета - незалежна експертиза вартості товару, 100% огляд.

Лілія Головко в своєму Facebook ще 22 січня написала:

«Від погроз митниця перейшла до справи - 100% огляд. Спочатку - «відкличте ваші декларації, а якщо немає, то буде вам огляд з пристрастю. Причому дорогі товари цього імпортера оформляються, а дешевий товар стоїть з 14 січня».

«Ми згадали про свої права, згідно зі ст. 52, п.2 ст. 54 МКУ та попросили письмову консультацію - «яка інформація і який документ викликав сумнів у шановного митного органу». Мовчання було відповіддю. Так як час гроші, ми вирішили задовольнити митницю, надіславши їй - оплату, прайси, незалежну експертизу, бухгалтерські документи і т.д. Через пару днів митниця прокинулася і попросила відкликати декларацію. Ми не відкликали, а в результаті 100% огляд. Мають право, але було б логічно зробити його на початку митного оформлення, якщо є сумніви у відповідності товару документам і в рамках митного контролю. А зараз це просто виконана погроза», - пояснює вона ситуацію на митниці.

Творець концерну «Ярослав» Олександр Барсук розповів, що розмитнення йому запропонували оформити за ціною на 30% дорожче контракту.

Легальний бізнес сильно запереживав, і ось чому. За різними підрахунками, повз митниці йде від 50 до 80% імпорту. На митниці, як правило, не виникає питань до вантажів контрабандистів і тіньовиків, тому що «за все заплачено».

«Кошти від нелегального розмитнення по піраміді піднімаються дуже високо. Та й внутрішній опір від своєї ж служби буде колосальним при спробах прикрити нелегальщину. І в результаті приймається геніальне рішення не з чорним розмитненням боротися, а вичавити ще грошей з білого. Вдумайтеся. Під приводом боротьби з контрабандою, замість власне боротьби з контрабандою підвищується тиск на легально працюючих  гравців», - пояснює ситуацію Микита Соловйов, голова харківського осередку громадської організації «Демократична сокира» (її засновники - українські блогери, журналісти та волонтери).

Як влада запропонує вирішити ситуацію, що склалася, і чи прийдуть фіскали з бізнесом до консенсусу? Голова парламентського митного підкомітету Тетяна Острикова просить надсилати їй скарги від бізнесу з митних оформленням.

Як справедливо зауважив український бізнесмен, власник холдингу «Текстиль-Контакт» Олександр Соколовський, замість спокійної і ефективної боротьби з контрабандою почався черговий колапс - і не у контрабандистів, а у офіційних імпортерів сировини.

«Тінь» в Україні і так зашкалює! Не зіштовхуйте туди тих небагатьох, хто ще наповнює бюджет!», - резюмував бізнесмен.

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com