Enter your email address:

   
   
Податки для ФОПів: уряду порадили, як наповнити Пенсійний фонд

Чиновники продовжують шукати способи вичавити з українців ще більше податків.

Владі треба створювати умови для того, щоб ФОПи, які де-факто є найманими працівниками, ставали такими де-юре. Це дозволить збільшити суми реальних зарплат і наповненість Пенсійного фонду.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст, міжнародний експерт Тарас Качка.

За словами пана Качки, ніхто не заперечує того, як працює механізм наповнення Пенсійного фонду і роль в цьому заробітних плат. Але не треба при цьому відводити увагу від того, що в Україні є велика криза через те, що люди тікають від формальної заробітної плати у ФОПи, тіньову економіку або за кордон.

«І тому, коли ми говоримо лише цифрами номінальної середньої заробітної плати, то це лише один сегмент суспільства. У нас дуже багато людей зовсім не живуть у системі державних розрахунків», – зазначив Тарас Качка.

Зокрема пан Качка вважає, що це велика біда України і неправильно вирішувати її силою, як пропонує міністр соціальної політики.

«Я переконаний, що тоді суми реальної заробітної плати будуть вищими, тому що зазвичай тікають у тінь, сіру зону ФОПів або чорну економіку люди, які не живуть на мінімальну зарплату, а заробляють більше. Якщо створити менш-більш нормальні умови, то цифри будуть зовсім інші», – вважає експерт.

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com