Enter your email address:

   
   
Реформи: як відрізняється зростання зарплат в Україні та країнах ЄС

Швидке збільшення доходів жителів країн Східної Європи майже не відбивається на рівні цін.

Про це свідчать дані Eurostat, пише etcetera.media.

В ЄВРОПІ. Найвища інфляція в ЄС в 2018 році спостерігалася в Румунії. Ціни в цій країні виросли на 4%. У той же час, середня зарплата збільшилася на 14%.

У Латвії інфляція склала менше 3%, а от зарплати зросли на 13%, в Польщі ціни піднялися всього на 1,3%, а доходи – на 6,5%.

В УКРАЇНІ зростання доходів традиційно супроводжується посиленою інфляцією. Наприклад, в 2017 році середня зарплата виросла на 37%, проте хліб, м’ясні і молочні продукти, а також фрукти і овочі подорожчали на 25-40%. З урахуванням зростання комунальних платежів більшість людей так і не відчули поліпшення.

За даними соціологічної групи «Рейтинг», в грудні 2017 року 64% українців вважали, що матеріальне становище їхньої сім’ї за рік тільки погіршилося.

У лютому 2019-го про погіршення повідомили 52% опитаних, а відчутне поліпшення відчув лише кожен десятий.

Тим часом, уряд вважає, що доходи українців реально зростають. За офіційними даними, в 2018 році інфляція склала 9,8%, а зарплати виросли на 20%.

Економісти Олексій Дорошенко та Юрій Гаврилечко стверджують, що цифри Держстату не враховують реального стану справ – інфляція розраховується неправильно, а зростання зарплат відбувається в першу чергу за рахунок управлінців.

ДО РЕЧІ. Зростання доходів при швидкій інфляції призводить до того, що значна частина населення бідніє.

Наприклад, з січня 2015-го по січень 2019 року середня зарплата по країні виросла в 2,7 рази (з 3455 до 9223 грн). Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, за цей час збільшився лише в 1,7 рази (з 949 до 1638 грн). Таким чином, різниця в доходах між працюючими і пенсіонерами тільки збільшилася.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com