Enter your email address:

   
   
ремонт доріг

В Україні на ремонт доріг в цьому році планують витратити 50 млрд грн. В основному ці кошти будуть виділені «Укравтодору» і місцевій владі, а на ремонт сільських доріг українцям поки розраховувати не варто.

Про це в своєму матеріалі пише газета «Вести».

Вже зараз жителі сіл, не дочекавшись фінансування, почали самостійно збирати гроші на ремонт доріг і латати дірки своїми силами. Так, наприклад, в селі Загвіздя Івано-Франківської області місцеві жителі зібрали близько 200 тисяч гривень, найняли техніку і власноруч відремонтували дорогу до свого села.

На такий крок селяни пішли після того, як в їх село почали відмовлятися їздити швидка допомога, таксі та громадський транспорт, а місцева влада була повністю байдужою до цієї проблеми.

«Минулого літа терпіння людей лопнуло, і вирішили чинити головну дорогу самостійно, своїми силами, за власний кошт. Тому що нас весь час годували "завтраками" як в райадміністрації, так і в облдержадміністрації, говорили, що поки грошей на ремонт немає, чекайте», - розповів журналістам співробітник сільради Марія Гладиш.

За її словами, мешканці зібрали потрібну суму грошей, купили асфальт, замовили техніку і своїми силами відремонтували 7 км доріг.

«Здавали хто скільки міг. Ви не уявляєте, але на роботу вийшли і чоловіки, і жінки. Чоловіки клали асфальт, жінки готували обід. Всі старалися, робили на совість, а не для галочки», - сказала Марія Гладиш.

За їхнім прикладом пішли і жителі сусіднього району. У селі Новиця ремонт 1 кілометра доріг обійшовся всього в 2 тис. грн, а всього було відремонтовано 3 км. Всього за один день дорога була відремонтована.

Транспортний експерт Костянтин Тихомиров зазначив, що дороги як були, так і будуть залишатися в жахливому стані, оскільки грошей на їх ремонт катастрофічно не вистачає.

«Все, що сьогодні можуть запропонувати дорожні служби, так це тільки залатати дірки. Сьогодні вони намагаються більш-менш капітально відремонтувати траси міжнародного значення, а ось на регіональні та місцеві дороги махнули рукою», - сказав він.

У той же час радник голови «Укравтодору» Олександр Кава заявив, що виділених 50 млрд грн не вистачить навіть на частину України, а на ремонт всіх українських доріг знадобиться 1 трлн грн.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com