Enter your email address:

   
   
В Україні змінили правила відкриття банківських рахунків

Нацбанк спростив правила відкриття банківських рахунків в Україні. Своєю постановою №56 затвердив оновлену інструкцію, яка вступила в силу 4 квітня.

І тепер наші банки маю право практично без обмежень відкривати рахунки іноземцям всіх мастей:

    коррахунки банкам-партнерам,
    рахунки міжнародним фінансовим організація і управителям майна,
    рахунки іноземцям-приватним особам і іноземцям-компаніям.

Останнє особливо важливо, оскільки закордонні підприємства отримали можливість відкривати в українських банках не тільки інвестиційні рахунки для заводу капіталу з обмеженою функціональністю. А звичайні поточні рахунки для роботи в країні - чого ніколи ще не було. Під це, до речі, Нацбанк ще скасував вимогу щодо подання карток зі зразками підписів - досить надати нотаріально завірений список осіб, уповноважених розпоряджатися рахунком. А також дозволив не закривати діючі рахунки при зміні назви юрособи.

Для іноземців це справжня революція. Адже до сих пір їм доводилося відкривати дочірні структури для того, щоб повноцінно вести справи в Україні. Тепер же вони можуть робити це самостійно без додаткових зволікань. Однак є одне велике «але», в яке все буде впиратися. Це фінансовий моніторинг.

У новій постанові Нацбанк дозволив банкам застосовувати ризикоорієнтований підхід, і не влаштовувати тотальних обстежень іноземних підприємств, якщо їх діяльність не викликає ніяких підозр. Однак фінансисти не вірять, що Нацбанк не буде чіплятися, щоб когось обов'язково оштрафувати.

«Українські банки не справляються з фінансовим моніторингом українських підприємств - тих, що працюють тут і тих, кого можна повноцінно досліджувати. Що вже говорити про іноземні компанії, що знаходяться за морями і океанами, яких рукою не дістати. Відкриття їм рахунків і обслуговування в Україні - величезний ризик для вітчизняного банку. Будь-якого, навіть найкращого, навіть для банків з іноземним капіталом, які начебто повинні бути кращими в фінансовому моніторингу та подавати всім приклад - оскільки вбирають кращі світові практики у цій сфері. Але ж ні! Навіть цим банкам Нацбанк постійно виписує штрафи за неякісний фінансовий моніторинг. Минулого тижня - ОТП Банку, до цього Укрсоцбанку, Правекс-Банку, Райффайзен Банку Аваль, УкрСиббанку. Куди вже всім іншим », - прокоментував нововведення фінансовий експерт Василь Невмержицький.

Він не чекає великої активності з відкриття рахунків іноземцям до поліпшення ситуації з фінансовим моніторингом і до створення повноцінного реєстру публічних осіб, схваленого Нацбанком. Через його відсутність банкам регулярно виписують штрафи за невміння відрізняти публічних осіб від непублічних. Банкіри давно назвали такі штрафи податком на фінмон, і практично з ними змирилися.

Великих сподівань на ринку не мають і в частині відкриття в Україні коррахунків банків-нерезидентів.

«Іноземні колеги давно не цікавляться українськими колегами. Колись рахунки у нас відкривали в основному прибалтійські банки, а тепер наш ринок не потрібний навіть їм. Занадто високі ризики країни», - зауважив Невмержицький.

Єдина надія, яку дарує нова постанова Нацбанку - це більш оперативне і просте відкриття рахунків іноземним інвестиційним фондам або компаніям з управління активами, які працюють від їх імені. Саме вони, швидше за все, були метою цієї постанови НБУ, оскільки дуже потрібні зараз нашому уряду і центробанку. І у влади є шанс заманити їх в нашу країну.

Західні інвестфонди намагаються побільше заробити на ринках, що розвиваються: на батьківщині центробанки тримають мінімальні облікові ставки, і прибутковість капіталу вкрай низька. В Україні можна заробити легко завдяки щедрості Нацбанку, який тримає облікову ставку на рівні 18% річних і нашому Мінфіну, який платить за своїми держоблігаціями - 19% річних. Просто фантастичні відсотки для світових ринків.

Так наші чиновники рятують Україну від дефолту - привертають в Україні долар високими ставками (нерезиденти скуповують гривневі ОВДП, заводячи валюту на міжбанк), і розплачуються їм за поточним держборгом. І так ще більше заганяють нашу країну в глибоку боргову яму. Адже розмір держборгу підростає за рахунок непомірних відсотків, які країна платить за новими випусками держоблігацій.

Для того, щоб валютний потік від іноземних інвестфондів не тільки не вичерпувався, а наростав, Нацбанк і спрощує зараз процедури відкриття рахунків і ведення бізнесу для іноземців. Під гаслом вільного руху капіталу.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com