Enter your email address:

   
   

Експерти бачать різні тенденції щодо цін на бензин і газ, за держборгом і щодо курсу долара, зате всі обіцяють зростання зарплат і цін, зниження безробіття.

Свій прогноз економічної ситуації представили глава Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський, аналітик агентства MPP Consulting Павло Мельник, директор енергопрограмм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський, а також старший аналітик ГК Forex Club Андрій Шевчишин, повідомляє "Сьогодні".

Всі експерти прогнозують прискорення інфляції: за квітень-липень ціни виростуть в середньому на 2,5%. На думку Забловського, основними факторами зростання цін стануть: збільшення тарифів на комунальні та транспортні послуги, індексація соціальних виплат, монетизація субсидій, подорожчання імпортних товарів. Шевчишин говорить, що "комуналка", а також тютюн і алкоголь стануть ключовими драйверами.

"Але оскільки опалювальний сезон закінчується, вплив компослуг виявиться меншим, ніж раніше", – оцінив Шевчишин.

Забловський зазначив, що виростуть зарплати.

"Середня зарплата в II кварталі складе близько 9350-9500 грн. Її збільшення пов'язане з індексацією зарплат в корпоративному і державному секторі, а також з необхідністю утримувати персонал на тлі відтоку кадрів за кордон. При цьому темпи зростання реальної зарплати залишаться нижчими за темпи інфляції" - полагает Забловский.

Решта експертів впевнені, що зарплати стануть набагато більшими до липня: від 10 000 грн, на думку Мельника, до 10 500 грн, за оцінками Землянського.

Инфографика: Інфографіка: "Сьогодні"

За прогнозами, курс гривні залишиться в межах 27-28 грн/$. Але якщо не втрутиться політичний фактор.

"Залишаються високими ризики подальшої девальвації гривні в разі загострення політичної ситуації в країні після президентських виборів", – побоюється Забловський.

Шевчишин назвав такі головні чинники впливу на курс: результати виборів, ризик дестабілізації після них ситуації на Донбасі, світові ціни на ключові експортні товари України.

"Передумов для різкого зниження цін на метал, руду і зерно в другому кварталі не видно, а у Нацбанку достатньо валютних резервів для згладжування девальваційних процесів",- заперечив Землянський.

Держборг в середньому складе 2,05 трлн грн (мінус 600 млрд грн). Експерти кажуть, що його знизять виплати за зовнішнім і внутрішнім держборгом, але збільшать позики по ОДВП.

Щодо ціни на енергоносії думки розходяться. Землянський і Мельник впевнені, що бензин подорожчає, а газ подешевшає.

"На євроринку триває зростання цін на нафтопродукти, тому, швидше за все, ціни на бензин підуть вгору, до 32-33 грн/л А-95. А ось ціна імпортного газу впаде до $ 180-200 за тис. куб. м, оскільки "низький сезон". Єврокомпаніі будуть розпродавати залишки газу з ПСГ перед новим сезоном закачування", – роз'яснив Землянський.

Забловський і Шевчишин очікують, що стабільний курс гривні плюс очікуване ними падіння цін на нафту на світових ринках "заморозять" ціни на бензин і у нас.

Всі експерти прогнозують сезонне зменшення кількості незайнятих рук.

"Зниження рівня безробіття пов'язане зі збільшенням пропозиції сезонної роботи, а також зростанням вільних вакансій через тривалу трудову міграцію", – стверджує Забловський.

Шевчишин і Землянський уточнили: нові робочі місця з'являться в агросекторі і будівництві. Так, безробітних за три місяці стане на 0,8-1,5% менше, ніж в I кварталі, залишиться приблизно 1,5-1,6 млн осіб.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com