Enter your email address:

   
   
Вчителі будуть проходити своє ЗНО

Скоро вчителі молодших класів зможуть взяти участь в сертифікації, проходження якої забезпечить їм підвищення кваліфікації і 20% надбавки до зарплати.

Як буде проходити таку перевірку і що про неї думають батьки і педагоги, з'ясувала "Сегодня".

Для тисячі

У Міносвіти повідомили, що поки такий іспит буде добровільним, а здати його зможуть тільки тисяча вчителів початкової школи з близько півмільйона нинішніх. У кожній області таку можливість дадуть певній кількості педагогів. Найбільше місць отримає Львівська область (71), найменше – Луганська область (15). Надалі кількість можливих учасників і категорії здають планують розширити.

Брати участь в перевірці зможуть вчителі зі стажем роботи від двох років, зареєструвавшись на сайті УЦОЯО до 1 лютого.

Майже ЗНО

Випробування пройде в три етапи. Спочатку мінімум два експерта з Держслужби якості освіти оцінять педагога на практиці. Вони відвідають уроки в лютому-травні або вересні-жовтні, попередивши вчителя про візит за три дні. Репетицію заняття проводити заборонено. Якщо про це дізнаються, сертифікацію не зарахують. На основі особистого спостереження, бесіди з директором і самим учителем фахівці вирішать, наскільки ефективно педагог планує навчальний процес і як спілкується з дітьми. Також спостерігачі перевірять, чи співпрацює педагог з батьками, чи спілкується він з ними, в тому числі і через соцмережі.

Після цього учасник атестації пройде зовнішнє незалежне тестування – УЦОЯО призначить його в період між другою половиною жовтня і початком листопада. На тестах вчитель повинен буде показати, що він в курсі основних вимог щодо планування і організації навчання, забезпечення розвитку та виховання дітей і так далі.

Також до початку липня педагогу потрібно здати електронне портфоліо із заповненою анкетою самооцінки і описом одного уроку – в ньому можна вказати його план, тему і мету, використовуються методички, ілюстрації або ж відеофрагмент самого заняття.

Невдача не страшна

Результати іспиту визначить спеціальна комісія при Міносвіти. Якщо учасник успішно пройшов випробування, йому нарахують 20-відсоткову щомісячну надбавку від ставки і дадуть право зарахувати перевірку як атестацію щодо підвищення на одну категорію. Якщо ж педагог не впорається із завданнями, йому за це нічого не буде.

"Навіть якщо вчитель не пройде сертифікацію, це ніяк не вплине на його роботу і статус", – підкреслила міністр Лілія Гриневич.

За її словами, МОН не вимагатиме звіти за результатами іспиту та вже попросило директорів не контролювати своїх співробітників в цьому питанні.

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com