Enter your email address:

   
   
Смертельно небезпечний ЛІД

8 лютого 2019 року в 13:00 у столичному Гідропарку на озері Берізка  рятувальні служби і громадськість проведуть Акцію "Увага! Смертельно небезпечний ЛІД!"

Протягом зимових місяців погода мінлива, то морози, то відлига. Як наслідок, річка Дніпро вільна від льоду в багатьох місцях. Тільки по затоках та на озерах стоїть лід. Місцями він в вимоїнах, крихкий, і тому небезпечний. Багато рибалок люблять зимову риболовлю і чекають лід, як свято. Але не слід при цьому забувати Правила безпеки поведінки на замерзлій водоймі. Адже саме нестійкий лід та ігнорування цих Правил і стає причиною трагедії.

За відомостями рятувальників, хоч рік тільки почався, але вже встиг забрати з собою не одне людське життя на тонкому льоду зимових водойм. Люди гинуть на воді практично кожен день.

Рятувальники і громадськість стурбовані непідготовленістю деяких любителів зимової риболовлі. І тому буде проведена попереджувальна Акція"Увага! Смертельно небезпечний лід".

Так само викликає занепокоєння те, що почастішали трагічні випадки з дітьми на льоду. Тому на Акцію в профілактичних цілях запрошені діти переселенці, що перебувають під опікою Святійшого Філарета.

 Учасники: Головне управління ДСНС України у м. Києві, Аварійно-рятувальна водолазна служба "Київська служба порятунку", Асоціація рибалок України, Центр соціального служіння Української православної церкви Київського патріархату ЕЛЕОС-Україна, ГО «Стоп Корупції, Сімейний Центр «Білі Камені».

Рятувальники Управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА та Аварійно-рятувальної водолазної служби "Київська служба порятунку" наочно покажуть, як необхідно рятувати людину яка провалилася під лід, як підручними засобами, так і за допомогою професійного обладнання. Продемонструють прийоми і дії з надання Першої медичної допомоги людині, що побувала в крижаній воді.

Під час Акції активісти Асоціації рибалок України розкажуть про складний зимовий період для риби. Пояснять, де дозволена, а де ні аматорська риболовля на столичній акваторії. А також роздадуть Пам'ятки з Правилами безпеки поведінки на льоду.

Сподіваємось, що така Акція, інструктаж, навчання з дітьми та рибалками, допоможе багатьом згодом уникнути екстремальних ситуацій на завмерлій водоймі.

Після закінчення Акції всіх чекає навариста рибацька юшка та гарячий чай.
 

Місце і час проведення заходу: 8 лютого 2019 року в 13-00, в столичному Гідропарку, на озері Берізка.

Сбір учасників Акції: Метро «Гідропарк» біля кафе «Гідрозона» у 12:30

Акредитація: тел. (067) 140-01-24 Олександр

 

Асоціація рибалок України звертається з проханням дотримуватися Правил безпеки під час перебування на льоду і не ризикувати своїм здоров'ям і життям.

У цьому році погода явно мінлива ... То відлига, то мороз. Це дуже небезпечно при виборі надійного льоду для зимової риболовлі.

- Риболовля гірше грипу. На неї хворі мільйони наших співгромадян - каже голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков - Рибним ловом захоплюються круглий рік. І зима не виняток. Любителів зимової підлідної риболовлі жартома називають «пінгвінами». Перший лід і останні його дні деякі рибалки чекають, як «свято». Дійсно в цей період риба більш активна. Але не слід забувати при цьому Правила безпеки поведінки на льоду. Адже саме незміцнілий лід, самовпевненість і зневага до власної безпеки стають часом причиною трагедії.

Щорічно по країні на зимових водоймах гине понад 100 людей. І цей рік не є винятком ... З різних куточків країни надходять тривожні повідомлення про трагедії на льоду.

Для рибного лову зараз благодатна пора. Ні холод, ні вітер - не лякають затятих рибалок. А в сонячні дні лід річкових заток «чорний» від кількості рибалок на ньому.

- Досвідчені рибалки дбають про свою безпеку, і мають при собі спорядження, за допомогою якого в разі біди вони зможуть врятуватися самі або допомогти товаришеві, який потрапив в біду - сказав Олександр Чистяков - Не можна забувати, що Вода - це стихія! І до неї потрібно ставитися з повагою.

За відомостями рятувальників, хоча рік тільки почався, але вже встиг забрати з собою не одне людське життя на підступному льоду зимових водойм.

- Через не постійну температуру на річках і озерах України утворюється нестійкий крижаний покрив - повідомляють в Державній Службі Надзвичайних Ситуацій - Рясні снігопади занесли промоїни, що підвищує рівень небезпеки. Вийшовши на лід обов'язково пробуйте його на міцність перед собою рибальської пішнею. Майте з собою елементарні пристосування, які допоможуть вам в разі провалювання під лід.

Зимова риболовля - це хобі! І воно не повинно перетворюватися в екстремальну ситуацію. Особливо обережними потрібно бути сьогодні, при підвищенні температури, так як лід може стати тонким і крихким.

Асоціація рибалок України нагадує, що безпечним вважається лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 см; для влаштування катка - не менше 10-12 см (для масового катання - 25 см); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше 15 см. Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду, стрибаючи на ньому або ударами ноги. Якщо від удару по льоду пішнею на ньому з'являється вода, то негайно йдіть з того місця. Також не слід йти на водойму в поодинці і в нічний час. Вирушаючи на риболовлю, обов'язково необхідно попередити рідних, куди ви йдете.

Крім того, категорично забороняється вживати алкогольні напої до і під час перебування на льоду. Верхній зимовий одяг, бажано, щоб був на блискавках, а рюкзак і ящик з снастями надягайте тільки на одне плече, щоб в разі необхідності від них можна було швидко звільнитися. Обходьте ділянки, покриті товстим шаром снігу - під снігом лід завжди тонший.

- Не робіть поруч багато лунок
- Не збирайтеся великими групами на одному місці;
- Не робити лунки на переправах;
- Не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке би клювання там не було;
- Завжди тримайте під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 метрів;
- Покладіть поруч з лункою дошку або велику гілку.

Не виходьте на лід в темну пору доби. Не залишайтеся один на льоду (особливо небезпечний "перший" і "останній лід»). Подбайте, щоб з Вами завжди був товариш, готовий допомогти в разі провалювання під лід.
Подбайте, щоб Ви мали при собі "рятувалки" - загострені штирі зі зручним захватом, з якими Ви зможете в разі необхідності витягти себе з ополонки (без них руки будуть ковзати по льоду і Вам буде важко зачепитися за слизький лід).

Прес-служба Асоціації рибалок України

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com