Enter your email address:

   
   
Як покарають лікарні, які продовжують брати гроші з пацієнтів?

У МОЗ вважають, що проблему корупції повинні вирішувати на місцях, в іншому випадку втрутитися доведеться Національній службі здоров’я.

Санкції щодо корумпованих медзакладів прописані в постанові Кабінету Міністрів про укладення договорів між НСЗУ і закладами первинної медико-санітарної допомоги:

1 Якщо заклад бере гроші з пацієнтів, він отримає попередження від НСЗУ.

2 Якщо цей випадок повториться, контракт із закладом буде розірваний в односторонньому порядку.

Павло КОВТОНЮК, заступник міністра охорони здоров’я України:

"Ми будемо дуже жорстко до цього ставитися. Чому? Ми вже нормально заплатили з держбюджету за ці послуги в межах тарифу. Тариф у нас високий, він дуже хороший. Нам було не так легко провести його через Міністерство фінансів. Тому для сімейних лікарів буде аморально брати додаткові гроші з пацієнтів."

Читайте також - "Гроші ходять за головним лікарем": лікарі так і не отримали обіцяні зарплати

За словами Павла Ковтонюка, боротьба з корупцією – це проблема влади.

Якщо подібне трапиться, доведеться вживати заходів. Наприклад, звільняти головного лікаря-корупціонера, щоб НСЗУ погодилася відновити контракт з лікарнею.

Якщо договір розривається з ініціативи НСЗУ, медзаклад залишиться без фінансування.

Павло КОВТОНЮК, заступник міністра охорони здоров’я України:

Місцева влада може звільняти головного лікаря та звертатися до Служби з проханням продовжити контракт. Або місцева влада буде змушена самостійно утримувати таку поліклініку. Ми не будемо платити за корупцію, за те, щоб з пацієнтів брали гроші.

На прийомі у сімейного лікаря не потрібно платити ні за жодну послугу, адже вони входять в сферу первинної та екстреної допомоги. А в межах вторинної та третинної медичної допомоги (в лікарнях) буде створено перелік послуг, вартість яких держава покривати не буде.

Стратегія МОЗ полягає в тому, щоб люди якомога раніше зверталися до лікарів і усвідомили, що профілактика  – це краще за лікування. Для цього первинна допомога повинна бути максимально доступною і безкоштовною.

Оксана Матвейчук

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com