Enter your email address:

   
   
У Києві редактори газет протестують проти політики Укрпошти та її директора Смілянського - НСЖУ

У вівторок, 12 лютого, понад 120 редакторів редакторів національних і місцевих газет зібралися на заході "Хто захистить українські газети".

Про це повідомляє голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Більше 120 редакторів редакторів національних і місцевих газет на нараді «Хто захистить українські газети», яку організувала НСЖУ. Поруч з нами ми розраховували, що стане Президент, Прем‘єр-міністр, Міністр інфраструктури, Міністр інформаційної політики, парламент....
Але говорити про важливість захисту інформаційного простору - це одне. А захищати українські газети - це інше...

За п’ять останніх років тарифи на передплату й доставку періодики зросли в 4 рази. Це набагато перевищує індекс інфляції, тобто всі розумні межі. У кілька разів подорожчали друкарські послуги, підвищилися комунальні тарифи, а отже, зріс обсяг витрат, що вплинуло на вартість видань. Нині для багатьох газети стали недоступними.

Минулий рік був важким випробуванням для преси. Загальний передплатний тираж газет і журналів знову впав. І місцеві, і центральні газети стали заручниками Укрпошти. Закриття поштових відділень на селі, постійне підвищення тарифів, скорочення листонош, зміна в односторонньому порядку маршрутів і графіку доставки робить газети залежними від пошти, а не від читача. В Україні зникають щоденні видання. Навіть щотижневики потрапляють до читача раз на 2–3 тижні.

Як наслідок, друковане слово стає дедалі менш доступним жителям глибинки. А село без пошти, без листоноші, без свіжої газети практично сліпе й глухе. Не спроможні повноцінно розвиватися без друкованих ЗМІ міста і райони, новостворені об’єднані громади. І все це – наслідки політики поштового монополіста.

Національна спілка журналістів України і редактори понад 120 газет висловили недовіру генеральному директору Укрпошти. На наше переконання, дальше перебування пана Смілянського в кріслі керівника Укрпошти призведе до занепаду друкованих засобів інформації....

Захід солідарний - крім газетярів, велика увага до події від національних телеканалів."

Оксана Матвейчук

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com