Enter your email address:

   
   
У Супрун скасували встановлену Законом презумпцію відкритості публічної інформації

У МОЗ не можуть надати інформацію, чи перебували їхні співробітники в робочий день на робочих місцях, оскільки облік робочого часу не включено до затвердженого у відомстві Положення про систему обліку публічної інформації.

Таким чином, на думку міністерства, ця інформація не є публічною.

Про це йдеться у відповіді МОЗ на інформаційний запит "Українських Новин".

"Види публічної інформації, розпорядником якої є МОЗ, перераховані в додатку 2 до Положення... Табелі обліку робочого часу в цьому переліку відсутні", - йдеться у відповіді.

Таким чином міністерство відреагувало на запити про місцезнаходження у визначені робочі дні (була на роботі, у відрядженні, відпустці, отгуле і т. д.) в. о. міністра Уляни Супрун.

 

При цьому в міністерстві посилаються на документ внутрішнього користування від 6 травня 2015 року, зареєстрований в Мін'юсті ... на рік раніше, ніж цей документ було видано. Імовірно, мова може йти про службове підроблення, коли у старий зареєстрований у Мін'юсті документ вносяться суттєві зміни без перереєстрації документа в установленому Законом порядку.

Не пояснюють у відповіді і те, чому в порушення Закону види інформації, яка знаходиться у розпорядника, не були включені цілі розділи публічної інформації, яка гарантовано є в наявність у Міністерства.

Статтею 20 Закону України "Про інформацію" передбачена презумпція відкритості інформації, – будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом.

Стаття 9 Закону України "Про доступ до публічної інформації" передбачає ведення переліків інформації, доступ до якої може бути обмежений (службової інформації). При цьому, самі переліки видів службової інформації повинні бути відкритими.

Стаття 6 цього ж закону забороняє відносити до інформації з обмеженим доступом інформацію про розпорядження бюджетними коштами, в тому числі про знаходження або відсутності на робочому місці чиновників, які отримують зарплату з бюджету.

А стаття 15 зобов'язує розпорядників інформації вести відкриту систему обліку, куди включаються всі документи, які знаходяться у відомстві, а також види інформації, якими володіє розпорядник. Не включення в цю систему будь-яких видів публічної інформації, яка знаходиться у розпорядника, вже саме по собі є грубим правопорушенням.

Принцип презумпції відкритості інформації міститься у базових законах більшості країн світу, в тому числі – в американському Freedom of Information Act від 1966 року, який послужив прототипом для відповідного українського Закону, прийнятого в 2011 році.

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com