Enter your email address:

   
   
100 грн за пачку: названі наслідки рекордного подорожчання сигарет в Україні

Мільйони українців кинуть палити завдяки плановому підвищенню акцизів на сигарети, в результаті якого пачка в найближчі роки подорожчає мінімум до 100 грн.

Про це повідомив в ефірі ObozTV генеральний директор Директорату громадського здоров'я МОЗ України Андрій Скіпальський. За його словами, "підвищення ціни зменшить цінову доступність і знизить споживання сигарет".

"Навіть підвищення ціни на 5-6 грн у 2019 році продовжить зниження споживання сигарет, відповідно, буде позитивний ефект для всього населення України, переважно курців", - зазначив Скіпальський.

За його словами, з точки зору МОЗ, - цинічно заявив Скіпальський - це найефективніший метод боротьби з курінням.

"Є міжнародна формула, що підвищення ціни на цигарки на 10% призводить до зниження споживання сигарет на 2-5% в залежності від бідності чи багатства країни. Минулого року у нас в середньому зросли акцизи на 30%. Ціну підвищили вище рівня акцизів. В середньому ціна на сигарети виросла на 24% при рівні інфляції в 9,8%. Тобто в чистому вигляді – на 14%. І ми маємо падіння продажів і споживання на рівні 17%. При цьому надходження до державного бюджету зросли на 10%", – повідомив представник МОЗ.

Як зазначив Скіпальський, в Україні кількість курців постійно зменшується у всіх вікових групах: "Ми маємо міжнародні дослідження, які говорять, що за останні сім років рівень поширення куріння в Україні в середньому скоротився на 20% серед дорослого населення всіх вікових груп. У нас було 11 млн курців у 2005 році. У 2017 році Держстат давав цифри близько 7,5 млн курців".

Loading...
Loading...

Коментарі   

+1 #2 Дмитро 19.02.2019, 19:16
Презервативы в правительстве! Сначала Европейские зарплаты как в Кабмине.
Цитата
-1 #1 Вася 18.02.2019, 09:12
Підараси.
Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com