Enter your email address:

   
   
П’ять мільйонів українців можуть залишитись без води

Кілька мільйонів українців вже скоро можуть залишитися без питної води через борги водоканалів та держави.

Про це повідомляє  УНІАН.

В цій ситуації водоканали закликають уряд не допустити припинення водопостачання з 1 квітня через відсутність у підприємств договорів з постачальниками електроенергії. Про це заявила на прес-конференції віце-президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Ольга Бабій.

Як пояснила Бабій, згідно із Законом «Про ринок електричної енергії», водоканали повинні були укласти договори на постачання електроенергії з постачальниками до 1 січня 2019 року, але трейдери відмовляють, так як водоканали мають борги загальною сумою близько 6 млрд. гривень.

Заборгованість утворилася головним чином через низькі тарифи водоканалів, які не покривають всіх витрат. Крім того, компанії не отримали від держави погашення різниці в тарифах, а це близько 2,5 млрд. гривень, є затримки з відшкодуванням сум пільг та субсидій.

«На жаль, ситуація патова. Для того, щоб 5 мільйонів людей мали в крані воду, необхідно терміново зібрати засідання Верховної Ради і внести зміни в закон [про ринок електроенергії], і продовжити термін тимчасового підключення до постачальника «останньої надії» хоча б на три місяці», – заявила Бабій.

Вона також додала: «Друге – терміново скликати Раду національної безпеки, яка дасть доручення, як діяти всім суб’єктам в умовах відключення, якщо такі відбудуться. Третє – НКРЕКП повинна терміново встановити економічно обґрунтований тариф для забезпечення діяльності підприємств, так як зараз жодної з організацій ці тарифи не встановлено. Ці кроки потрібно зробити на наступному тижні».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com