Тема тижня  

   

   
Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
http://s017.radikal.ru/i439/1609/60/6eb02f2f082b.jpg

Українські вчені розробили прилад BIOsens — мобільну лабораторію безпечності продуктів харчування, завдяки якій можна провести необхідну діагностику в реальному часі протягом 15 хвилин.

Про це пише AgroNews.

Пристрій підключається до смартфону або планшету, на якому встановлена відповідна програма. В самому приладі знаходяться біочутливі пластини, на які у вигляді рідини наноситься продукт для тестування, після чого за 15 хвилин готовий результат з’являється на мобільному телефоні, який підключається через Bluetooth до самого пристрою.

Ця технологія буде актуальною фактично для кожної сфери сільського господарства, а також для фармацевтичної промисловості, магазинів та ринків.

Основною економічною перевагою пристрою є економія часу.

«Сьогодні аналіз якості продуктів можна провести лише в лабораторії. Це займає багато часу та потребує участі висококваліфікованого персоналу» — розповідає засновник проекту BIOsens Андрій Карп'юк.

Учасники проекту займаються розробкою приладу для експрес-діагностики с/г продукції, за допомогою якого можна протягом 20 хвилин провести аналізи на наявність мікотоксинів чи бактерій.

Як зазначають розробники, у світі не існує аналогу BIOsens, який функціонує на ринку. Тому питання розробки подібного продукту є актуальним і над ним працюють не лише в Україні.

Оксана Матвейчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com